O przedszkolu

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4 w Sanoku powołane zostało przez Kuratorium Oświaty i Wychowania do działania w roku 1976.  Organem prowadzącym jest Urząd Miasta Sanok, nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Dyrektorem przedszkola  jest mgr Danuta Kosturska.
Przedszkole położone jest w centrum miasta Sanoka, usytuowane przy ul. Robotniczej . Mieści się w wolnostojącym nowoczesnym, dużym, jednopiętrowym budynku.

Placówka otoczona jest dużym obszarem zieleni.  Budynek przedszkola położony jest wśród mieszkalnych bloków, na terenie osiedla nie ma zakładów przemysłowych.
Ogród przedszkolny posiada  plac zabaw dla dzieci wyposażony w urządzenia i  sprzęty ogrodowe, zgodne z zasadami bezpieczeństwa.

Placówka posiada dobre warunki lokalowe. Każda grupa wiekowa dzieci przedszkolnych (tj. 3-4-latki, 4-5-latki, 5-latki i 6-latki) zajmuje oddzielne sale.

Do przedszkola  w roku 2016/2017 uczęszcza

I grupa liczy  -  24dzieci
II grupa       -   27 dzieci
III grupa      -   26 dzieci